MUŞ ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ

Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu Tanıtım Toplantısı

Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu Tanıtım Toplantısı

Ölçme Değerlendirme Merkezlerinin teknik kapasitelerini artırmak amacıyla Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü Veri Analizi, İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı koordinesinde 'Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu' adı altında bir yazılım çalışması tamamlanmıştır. Bu yazılımın hazırlanmasındaki amaç; özellikle uzaktan eğitim sürecinde ve sonrasında öğretmenlerimizin soru hazırlama çalışmalarını web ortamına taşımak, hazırlanan sorularla ilgili tüm değerlendirmelerin web ortamında yapılmasını sağlamak, ortak bir soru havuzu oluşturmak, öğrencilerimize farklı denetimlerden geçmiş ve ölçme değerlendirme ilkelerine uygun hâle getirilmiş sorular sunmaktır. Dizgisi de 'Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu' yazılımı vasıtası ile otomatik olarak yapılacak testlerin, aynı yazılımla tüm okullara ya da seçilen okullara iletilmesi hedeflenmiştir.     

Ölçme Değerlendirme Merkezlerimizin desteği ile hazırlanan  bu platform, ölçme değerlendirme ilkelerine uygun sorularla hem il hem de ülke geneli soru havuzu oluşturmak, öğrencilere kaynak desteği sağlamak ve ortak sınav uygulamaları için oluşturulan testleri okullarımızla paylaşmak gibi özellikleri bünyesinde barındırmaktadır.

Ölçme Değerlendirme Merkezleri Platformu Tanıtım Toplantısı Sayın Bakanımız Ziya Selçuk'un katılımıyla 01 Şubat 2021 Pazartesi günü saat 11.00'de gerçekleştirilmiştir.

Kültür Mahallesi Atatürk Bulvarı 75. Yıl Caddesi No9 Nizamülmülk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Binası 3.Kat - 905063362939

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.